Søk
RSS Nyheter
Nyhetsbrev
Abonnere
Redaktøransvar
Redaktøransvar

Konferanse om støy og vibrasjon

For andre gang sam­arbeider SAFE og Norsk Flyger­forbund om en arbeids­miljø­konferanse. Denne gangen er tema støy- og vibrasjons­farlig arbeids­miljø. Årets konferanse har fått tittelen "Farlig frekvens".

Årlig meldes flere tusen hørsels­skader til myndig­hetene. Dessverre viser statistikken bare toppen av isfjellet. Rapportering på skader forårsaket av vibrasjon, er enda mer mangel­full. Vi har forskrifter på håndtering av støy og vibrasjon, men mangler fortsatt gode systemer for oppfølging.

 

Ill. foto: Colourbox.comEr du utsatt for støy eller vibrasjoner på jobben, hjelper det verken å stikke hodet i sanden eller fingrene i ørene - kom deg på konferanse isteden!

 

Arrangørene håper ”Farlig frekvens” skal bli en konferanse som gir ny kunnskap, og ikke minst synlig­gjør at forebygging av støy- og vibrasjons­skader må bli tatt mer alvorlig.

Nedsatt hørsel, tinnitus, hånd-/arm vibrasjons­syndrom (HAVS) og ryggskader forårsaket av helkropps­vibrasjon, er helse­skader som rammer svært mange.

Konferansen holdes i Sandnes, Quality Hotel Residence 5. og 6. mai 2010. Se her for mer info: Farlig frekvens (Safe.no) - Påmelding (Safe.no)

 

 Hold deg oppdatert med vårt gratis nyhetsbrev, som sendes ut en gang i uken! Abonnér på HMS-magasinet, og få seks utgaver i året!

Nøkkelord:

Bransjenytt
Del på:

Tips en venn

Kommentarer til artikkelen

Legg til ny kommentar:
  • Vis respekt for andre lesere og omtalte personer. Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

78 000 får ikke innpass i arbeidslivet

«Fellesnevneren for de funksjonshemmede er at de ønsker å jobbe mer – uten å få sjansen til å slippe til.»                                                                                                Les hele lederartikkelen fra den nyeste papirutgaven her.